YUSUF YAVUZ YAZDI: ANTALYA KONUŞMALARI

Antalya Kültür Sanat'ın organize ettiği Antalya Konuşmaları kapsamında 20 Haziran'da Prof. Dr. Gül Işın, Ark. Dr. Gökhan Tiryaki ile birlikte Bir Kent Hakkı Olarak Kültürel Miras'ı konuşacağız. Vakit bulan dostları bekleriz...

Antalya Kültür Sanat’ın yeni söyleşi serisi “Antalya Konuşmaları” devam ediyor.

2020-2021 sezonunda objektifini Antalya’nın güncel sorunlarına çeviren Antalya Kültür Sanat, üç salonunda yer alan sergilerin yanı sıra, Antalya Kent İzleme Platformu iş birliği ile düzenlediği “Antalya Konuşmaları” söyleşi serisiyle kentin güncel sorunlarını kent hakkı kavramı üzerinden tartışmayı amaçlıyor.

Çevre, barınma, katılımcılık ve demokrasi, sağlık, kültürel miras, ulaşım, dezavantajlı gruplar, göçmenler gibi temel kent sorunlarını somut örneklerle tartışmayı hedefleyen Antalya Konuşmaları, iki haftada bir pazar günleri saat 14:00-16:00 arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Antalya Kent İzleme Platformu tarafından önerilecek konu ve konuklarla yürütülecek olan Antalya Konuşmaları’nın 20 Haziran Pazar günü gerçekleşecek “Bir Kent Hakkı Olarak Kültürel Miras: Koruyabiliyor Muyuz?” başlıklı dördüncü söyleşisine Gazeteci Yusuf Yavuz ve Prof. Dr. Gül Işın konuşmacı olarak katılacak. Konuşmanın moderatörlüğünü ise arkeolog Gökhan Tiryaki üstlenecek.