ÖMER SARI: AK PARTİ'Lİ BİR ÇİFTÇİNİN SEÇİM ANALİZİ

Öncelikle son yıllarda, yerel teşkilatlar ve yönetimler,  kendi rantları ve kendi çıkarları için  Cumhurbaşkanı'mızı yanıltılar. İpini koparan AK Parti teşkilatlarına doluştu. Yönetimlerde çoğunluğu oluşturdular ve kendi çıkarları için partiyi kullandılar.

 

KİMDİ BUNLAR VE NE YAPTILAR

Öncelikle kendi çıkarları için belirledikleri adayları öne çıkardılar. Bunların halkta karşılığı var mı yok mu demediler. Bunlar düşük profilli kişilerdi. Allayıp pullayıp Cumhurbaşkanımızın onayına sürdüler.

Örneğin;Amasya eski belediye başkanımız çok seviliyordu. Harcadılar ve kendilerine yakın birini aday çıkardılar. Bunlar istiyorlar ki yapılacak kamu binaları, hastane ve benzeri inşaatlar kendi arazilerinden geçsin. Parti umurlarında değil. Bütün kavgaları bir avuç rant için.

Aynı oyunu geçtiğimiz seçimlerde de oynadılar. O zaman başkanımıza olan saygımızdan dolayı sessiz kalmıştık. Ama bu sefer vijdanımızın sesine kulak verdik ve ülkemizin geleceğini düşünerek çiftçiler olarak tepkilerimizi ortaya koymaya karar verdik.

Dağda benim gibi çobanlık yapan,  benim gibi zorlukla geçinen birilerinin AK Parti’nin paçasına yapıştıktan sonra milyarlık servetle karşımıza dikilmesini sineye çekemezdik. Bu tür insanları görünce dayanamadık ve muhasebe yapma ihtiyacı duyduk.

 

PANDEMİDEN SONRA YAŞANANLAR

Pandemiyle birlikte fırsatçılar türedi. İğneden ipliğe bütün ürünlere sürekli zam yapmaya başladılar. Özellikle holding işletmeleri ve büyük marketler halk üzerinde tam bir sömürü uyguladılar. Bir takım gerekçeler uydurarak ürünlerini fahiş fiyatladan pazarlama yarışına girdiler. Önüne gelen orta direk zerinde sömürü uyguladı.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın parlamento seçimlerinden önce ‘Eyy TÜSİAT’ diyerek bağırması bizleri umutlandırmıştı ve bir beklentiye sokmuştu. Fiyatların düşmesini beklereken tam tefrsi oldu. Bütün ürünlere zam üstüne zam yapılması karşısında adeta şoke olduk.

 

BU ZAMLARI KİM YAPTI

Serbes ekonemi var ya. Gücü gücü yetene. İstedikleri gibi at oynattılar. Bunlara doğru dürst bir müdahale olmadı. Kör tuttuğunu öpmeye devam etti. Orta direk ve köylü bitti. Çiftçiler olarak alım gücümüz düştü. Bizi öpmeye çalışanlar daha fazla zengin oldu.

Halk bunu gördü. Kimi seçmen küstü ve oy kullanmadı. Kimi seçmende inceldiği yerden kopsun dedi ve oyunu başka partiye attı.

Buradan ilan ediyoruz; sayın Cumhurbaşkanı’mızı,  kendi çıkarları için, bizzat AK Parti teşkiatları yanıltıp aldatmışlardır. Seçmen ne yapsın? Bu rezilliği cezalandırmakta tereddüt etmemiştir.

 

DÜZELTME TEMİZLİKLE OLUR

Sayın cumhurbaşkanı'mızın iyice düşünüp karar vermesi gerekir. Çiftçiler olarak bizim önerimiz şu, Tüm yerel teşkilatları sıfırlayalım. Bunları eleştirelim ve özeleştiri yapmayanları temizleyelim. Kimsenin gözünün yaşına bakmayalım. İyi bir temizlik yapalım. Yerel teşkilatları adam gibi adamlarla, halkın sesine kulak verenlerle yeniden kuralım. Aksi halde bu rantçılar, bu FETÖ’cü hainler, bu  menfaatçılar bir gün AK Parti’yi tümüyle bitirecekler. Onlar partiyi bitirmeden biz onları bitirelim.