DENİZ DÜZGÜN'ÜN HABERİ:TTB YÖNETİCİSİ PKK KONFERANSINDA

Türk Tabipler Birliği yöneticisi  PKK konferansında

PKK'nın Avrupa'daki uzantılarından biri olan sözde akademisyen yapılanması Kurd-Akad Derneği tarafından düzenlenen 'Kürt doktorlar ve müttefik meslekler' konulu konferansa Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Uzm. Dr. Halis Yerlikaya'nın da katılacağı ortaya çıktı.

Avrupa'da PKK'ya bağlı akademisyenleri örgütlemek üzere kurulan, Almanya merkezli Kurd-Akad Derneğinin düzenlediği 'Kürt doktorlar ve müttefik meslekler' konulu konferansa Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyinden bir ismin katılacağı ortaya çıktı. 16 Ocak 2021'de internet üzerinden yapılacak konferansta konuşmacılar arasında TTB Merkez Konsey Üyesi Uzm. Dr. Halis Yerlikaya da yer alıyor.

Diyarbakır'daki özel bir hastanede görevli olduğu belirtilen tıbbi onkoloji uzmanı, Diyarbakır Kulp doğumlu 40 yaşındaki Uzm. Dr. Halis Yerlikaya, son seçimde yeniden TTB Merkez Konseyine seçilmişti. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Yerlikaya, 2010-2012 ve 2018-2020 arasında da TTB Merkez Konseyi Üyeliği görevinde bulunmuştu.