ULUSAL TARIM ÇALIŞTAYI'NDA 2. GÜN

ULUSAL TARIM ÇALIŞTAYI'NDA 2. GÜN

                                 Ulusal Tarım Çalıştayı’nda 2. Gün

Düzenleyicileri Türkiye Gerçeği, Hasat Türk gazeteleri, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi ve Doğal ve Kültürel Yaşam Girişimi olan Ulusal Tarım Çalıştayı’nın, 18.02. 2021 tarihindeki 1. Oturum’unda ‘Kooperatifler ve Örgütlenmenin Gerekliliği’ konusu konuşuldu.

Kolaylaştırıcısı Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı olan oturumda, Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Sever, Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ç. Özcan Kokulu, Dr. M. Erhan Ekmen ve Mustafa Kaymakçı sunum yaptılar.

Aynı tarihte yapılan 2. Oturum saat 21.30’da başladı, 23.00’de bitti. Kolaylaştırıcısı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş olan oturumda ‘Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Tarım Lojistiği’ konusu hakkında sunum yapıldı. Oturumun konuşmacıları Prof. Dr. Mustafa Bekmezci, Dr. Atiye Tümenbatur ve Mehmet Tanyaş idi.

19.02.2021 tarihindeki 1. Oturum saat 20.00’de başlayıp, 21.20’de sona erecek. ‘Tek sağlık Yaklaşımıyla Hayvan Sağlığı ve Refahı’ konulu oturumun kolaylaştırıcısı İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir olacak. Konuşmacıları Prof. Dr. Tahir Yavuz, Prof. Dr. Hazım Gökçen, Adnan Serpen ve H. Gökhan Özdemir olacak.

21.30-23.00 arasındaki ‘Tarım Kooperatiflerinde Teknoloji ve AR-Ge’ konulu 2. Oturum’un kolaylaştırıcılığını Prof. Dr. Meltem Onay yapacak. Konuşmacıları, Prof. Dr. A. Behiç Tekin, Ömer Yuluğ, Tanzer Bilgen ve Meltem Onay.

Ulusal Tarım Çalıştayı’nı izlemek isteyenler, Google’a youtube yazarak, YouTube’a giriş yaptıktan sonra, arama çubuğuna Ulusal Tarım Çalıştayı yazarak, live olanı tıklayıp, izleyebilir ve soru yöneltebilirler.

                                                                            Türkiye Gerçeği