TANJU B EYAZIT YAZDI: GELDİK BU GÜNE….

Geldik bu güne…

Ülkenin ömründen bir 18 yıl daha geçti. Koç yumurtası çok değerli bir zaatın; “ erken seçim yapalım ..” “ deyip, ülkeyi yeni bir koridora sokmasının üzerinden de bir o kadar yıl geçti. Bu süreçte orduya kumpas kuruldu. Gece baskınlarında, alaca sabahlarda toplandılar. Kimi evinden alındı, kimi de makamından. Bir esir kampı kuruldu Silivri’de. Toplandılar oraya.

Bir ülkenin ordusuna ancak başka bir ordu saldırır. Öyle de oldu.

Bir savcı ve ruhunu şeytana satmış bir kaç hakim üzerinden CİA TSK ya saldırdı. Yargı ayağı, siyasi ayağı, ordu ve polis ayağı ince ince hazırlanmış bir büyük operasyon uygulandı. Yıllar geçti, davalar sürdü. Tutuklandılar, hapiste hastalanıp öldüler. İşlerinden oldular. Aileleri parçalandı. Ruhları yara aldı. Toplum yıldırıldı korkutuldu.

Bu arada kamuya ait fabrikalar, satıldı, kapatıldı. Yasalar değiştirildi. Sonra Anayasa değiştirildi. Hırsızlıklar,kamu talanı, sermayenin el değiştirmesi operasyonları yapıldı. Gece yarıları bankalar açıldı. Paralar çuval çuval uçtu ve sıfırlandı.

Her şey hemen hemen sıfırlandı !..

Gezi eylemleri, Cumhuriyet mitingleri… Bütün muhalif karşı duruşlar da…

Koca Cumhuriyet… Bir devrimle kurulmuş cumhuriyet Liput’un cüceleri tarafından tutsak edildi.

Yerli arabalar yaptılar !.. Yerli uçaklar. Dünya’nın ilk beş ekonomisi arasına girdiler !..

Yerli tohum yasaklandı ama !..

Bayrağa yasak konuldu. Ulus sözü sözlükten çıkarıldı.

Sonra CİA saldırdı ülkeye. Kemalist subaylar saldırıyı püskürttüler.

İşin en incitici tarafı da, bütün bu isyanların ilk okul mezunu ağlak bir eski vaizin üzerinden yapılıyor olması idi. Ne acı.. Ne hazin..

Düşünün Çanakkale’nin ruhu yüksek şehitlerini. Kurtuluşun kahramanlarını. Sakarya’nın,Dumlupınar’ın şehitlerini. Hasan Tahsin’i düşünün, Kara Fatmayı.. Halide onbaşı’yı.. Sütçü imamı.. Şahin bey’i..

Bir de bu CİA subaylarını !..

Vicdan bitmiş. Ahlak yok olmuş. Kendisine ve topluma yabancılaşma aldırmazlık, dejenere olmuş değerler, kültür karmaşası, işsizlik, bulaşıcı hastalık. Yoksulluk geleceksizlik ıslık çalıyor sokak aralarında.

Ve en önemli söz olarak tarihimize geçiyor “ koç yumurtası “

Haydi bakalım… Daha neler yaşayacağız !