NATO BİLDİRİSİNİ İMZALAYAN İKTİDAR TÜRKİYE’NİN ÇIKARLARINI HEDEF ALMIŞTIR

NATO BİLDİRİSİNİ İMZALAYAN İKTİDAR TÜRKİYE’NİN ÇIKARLARINI HEDEF ALMIŞTIR

NATO BİLDİRİSİNİ İMZALAYAN İKTİDAR TÜRKİYE’NİN ÇIKARLARINI HEDEF ALMIŞTIR

Kendini “gereksiz” hale getiren iktidar!

NATO liderler zirvesinde alınan kararlar ve Erdoğan’ın zirve sonrasında Batılı liderlerle yaptığı görüşmeler sonrasında yapılan açıklamalar, AKP’nin son yıllarda dış politikada izlediği “denge siyaseti”nin iflas ettiğini çarpıcı bir şekilde gözler önüne serdi.

Dünyada, büyük devletler arasında güç dengesinin büyük ölçüde değiştiği koşullarda, Türkiye gibi ülkeler için doğan elverişli konjonktürü, kendi marifeti sayan yaklaşımlarla ülke yararına hiçbir sonuç elde edilemeyeceğini de görmüş olduk.

ABD ve Rusya’yı birbirlerine karşı kullanacaklarını sananlar, Türkiye’yi soykırımcı olmakla suçlayan Biden’ın, aynı suçlamayı ikili görüşmede yüzlerine karşı yapmamasından sevinç duyabiliyor ve “hamdolsun” diyerek memnuniyetlerini ifade edebiliyorlar.

İbret verici ve acınacak bir durum…

Dünyamız ve bölgemiz büyük bir altüst döneminden geçiyor. Yeni bir saflaşma yaşanıyor. Batmakta olan yükselmekte olan taraflar belirginleşiyor.

Bu süreçte batmakta olan tarafa can havliyle sarılanların akıbeti de kaçınılmaz olarak “batanla batmak” olacaktır.

NATO liderler zirvesi sonuç bildirisi üç ülkeyi hedef alıyor. Rusya, Çin ve Suriye… Türkiye, bu bildirinin altına imza attı!

AKP, Türkiye’nin geleceğine ihanet etmiştir. Atılan imza, Türkiye’nin geleceğine karşı atılmıştır.

Dünyamız Asya Çağı’na adım atmış bulunuyor. Türkiye’nin; güvenliği ve ekonomisi başta olmak üzere milli çıkarları, yükselen Asya içinde yerini almasından geçiyor.

Aslında işbaşındaki iktidarların izledikleri politikalar ne olursa olsun, Türkiye son otuz yıldır nesnel olarak Asya’ya yönelme süreci yaşıyor. Bu, Türkiye’nin zorunluluğudur.

Bu bakımdan NATO zirvesinde sonuç bildirisine imza koyan AKP, aslında Türkiye’nin en hayati çıkarlarına aykırı hareket etmiştir.

Hayatın zorunluluklarına aykırı hareket eden bir varlık, gerçekte kendi hayatına son verir. “Hayatın zorunlulukları” hükmünü yürütmeye devam eder.

Ama o zorunluluklara meydan okuduklarını sananlar, gerçekte kendi varlıklarını, kendi elleriyle “gereksiz” hale getirir.

AKP iktidarının yaptığı tam da budur.

Haber2021’den…