MİLLİ DURUŞA BÜYÜK DESTEK

MİLLİ DURUŞA BÜYÜK DESTEK

 

Vatan Partisi'nin, millî duruşun merkezinde yer alması Amerikan planlarını alt üst etti. Muhafazakârı, milliyetçisi, devrimcisi Perinçek'e büyük destek verdi. Atlantikçileri ise korku sardı

 

 

Togg'un üretim tesisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet erkanı, siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla açıldı. Açılış töreni siyaset yelpazesinin farklı noktalarında yer alan isimleri de bir araya getirdi. Gemlik'teki törene siyasetin yanı sıra diplomasi, sanayi, ticaret, bürokrasi ve medya dünyasının önemli isimleri katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener törene katılmadı. CHP'den katılımın olmadığı etkinlikte İyi Parti'yi Koray Aydın, Yavuz Ağıralioğlu ile Ayhan Altıntaş temsil etti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, HÜDA PAR Genel Başkanvekili İshak Sağlam ile eski Başbakan Tansu Çiller törendeydi.

Açılış töreninde Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de kürsüye davet edildi. Liderler sahnedeyken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş dua okudu.

 

ATLANTİKÇİLER HEDEF ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile yan yana dua ederken fotoğrafını paylaşan gazeteci Fatih Portakal, “Perinçek hangi duayı okuyordu acaba? Ya göründüğün gibi ol ya olduğun gibi görün. Kimler kimlerle birlikte…” derken, Nevşin Mengü “Perinçek’e bunu eden hayat sana bana ne etmez” dedi.

 

PERİNÇEK’TEN ANLAMLI YANIT

Mengü’nün bu paylaşımına Perinçek, Atatürk’ün TBMM’nin açılışında dua ederken çekilen fotoğrafı ile yanıt verdi. Yanıt, sosyal medyayı salladı. Perinçek’in paylaşımı Twitter'da 2 milyonu aşkın hesap tarafından görüntülendi. On binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve beğenildi. Faik Işık, Burak Bekiroğlu, Selman Öğüt, Yusuf Alabarda, Yakup Köse, Mustafa Albayrak gibi isimler de destek verdi.

SOLUN ÇEMBERİNİ YARDI

Sosyal medya platformları Twitter, Facebook, Instagram, Youtube başta olmak üzere pek çok yerde Perinçek’in paylaşımı kullanıcılar tarafından paylaşıldı. Bu sayede kısa süre içerisinde milyonlara ulaştı. Destek yorumlarının çoğunun muhafazakar kitlelerden gelmesi dikkat çekti. Halkla, devrimci parti arasındaki kucaklaşma büyüdü.

 

Destek mesajlarının bazıları şöyle:

 • “Ülkemizin, devletimizin, ulusumuzun milli menfaatlerinde birlik içinde olmak gerekir. Olması gereken budur.”
 • “Doğu Bey sizi ayrı tebrik ediyorum, her konuda Devlet ve Hükümet kavramını karıştırmayarak, doğru kararları veriyorsunuz. Yine Cumhurbaşkanlığına aday olmanız imza toplamanız gerekirse ben sizin için imza vereceğim.”
 • “Doğu Perinçek yeri geldiğinde eleştiriyor ama fayda verecek bir olayda hep destek veriyor. Muhalif olmak haklının yanında yanlışın karşısında durmaktır. Bu arada Nevşin Mengü’ye harika kapak olmuş.”
 • “Tek bir fotoğrafla yanıt. Yine çok şıksınız Sayın Perinçek.”
 • “Biz çocukken bu fotoğraf dedemlerin evinde vardı. Çok güzel cevap olmuş.”
 • “Bazen söze gerek yoktur”
 • “2022 nin tiviti.”
 • “BİR OLMALIYIZ.”
 • “Böyle füze görmedim.”
 • “Hayat Nevşin hanıma ve benzerlerine her şeyi yapabilir, Doğu Perinçek’e asla.”
 • “Öz dedem gibisin iyi kapak yapmışsın helal olsun.”
 • “Perinçek, topu 90'a takmış.”
 • “Doğu Bey yerli ve millidir.”
 • “Ülkemizin Devletimizin ulusumuzun milli menfaatlerinde birlik içinde olmak gerekir. Olması gereken budur.”
 • “Sn Başkan 90+5'te galibiyet golü olmuş. Zihninize sağlık.”
 • “Perinçek vurdu, Gol oldu!”
 • “Yakışanı yaptın taktir ettim, onların devrimcilik masalları hikaye yalan dolan.”
 • “Yerli ve milli duruşunuz için teşekkür ederiz Doğu Bey..”
 • “Doğu Perinçek çok kıymetli bir vatanseverdir.”

MEDYADA GENİŞ YER BULDU

Doğu Perinçek ismi gün boyunca Twitter gündeminde üst sıralarda yer alırken, Perinçek’in paylaşımı A Haber, Yeni Şafak, Cumhuriyet, Akit gibi medya organlarında haber oldu. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ise dünkü köşesinde şunları yazdı: “Perinçek de buna cevap olarak... Atatürk’ün dua ederkenki fotoğrafını yayınlamış. Baştan sona abesle iştigal. Bir insan inanmasa bile bir dini ritüelin içinde yer aldığında o dini ritüele uyabildiğince uyabilir. Bunun adı medeniyettir. Bunun adı saygıdır. Bunun adı uyumlu davranıştır. Yani Atatürk’ün dua eden fotoğrafını yayınlamaya hiç gerek yok. Ama Doğu Perinçek’i de anlamıyor değilim. Atatürk’ün dua ederken çekilen fotoğrafıyla cevap vermek... Uzun uzun izahlar geliştirmekten çok daha etkilidir. Anında susturuverir karşındakini.”

 

TARİH GÖNDERMELERİYLE DE TARİHE GEÇTİ

“Bir otomobilden daha fazlası” diyerek yola çıkan Togg'un Gemlik'teki kampüsünün açılışı, tarihe yönelik göndermeler ve tarihi karşılaştırmalara sahne oldu.

Togg tanıtımı İstiklal Marşı ile başlarken izleyiciler bir de sürprizle karşılaştı. Togg'un üretiminde yer alan robotlar, İstiklal Marşı'nı icra eden orkestrayı şef ile birlikte yönetti. Togg kampüsünde çekilen İstiklal Marşı klibi de büyük beğeni topladı. Robot maestro, program katılımcılarından tam not aldı. Türkiye'nin Otomobili için hazırlanan film de ilgi odağı oldu. Togg'un yüksek teknoloji kullanılan üretim aşamasıyla başlayan filmde, her bir parçanın titizlikle yerleştirilmesi ayrıntıları dikkati çekti. Filmde, Kapadokya, Pamukkale, Gemlik gibi Togg'un renklerine ilham olan eşsiz Anadolu coğrafyası da yer aldı.

UŞAK'TAKİ FOTOĞRAF

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Togg Gemlik Kampüsü'nün açılışı ve ilk seri üretim aracın banttan indirilmesi töreninde yaptığı konuşma, Cumhuriyet tarihine yönelik atıflarıyla dikkati çekti. Erdoğan konuşmasında, Cumhuriyet'in 10'uncu yılında Uşak'ta çekilen bir fotoğrafı hatırlattı. "Cumhuriyeti biz böyle kazandık." pankartının yer aldığı fotoğrafı ve oradaki vatandaşları anlatan Erdoğan, "Ülkemiz artık Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümlerini Marmaray'ın, İstanbul Havalimanı'nın, Togg tesisinin açılış törenleriyle kutlayacak bir seviyeye geldi. Bugün Togg gibi asırlık bir projeyi hayata geçirirken bir kez daha ve tüm kalbimizle 'Yaşasın Cumhuriyet' diyoruz." dedi.

'YAŞASIN CUMHURİYET'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında vurguladığı "Yaşasın Cumhuriyet" mottosu için Togg'un Gemlik Kampüsü'nde özel bir platform ve ışık sistemi kuruldu. 25 metre genişliğinde 9 metre yüksekliğindeki özel platformun arkasında kırmızı zemin üzerine beyaz renklerle "Yaşasın Cumhuriyet" sloganı, Togg logosu ile 29 Ekim 2022 tarihi yer aldı. Tarihe not düşülen o fotoğraf çekimi için platformun önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Emine Erdoğan, Togg'un çalışanları bayraklar ve el sallayarak poz verdi.

 

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ AYDEMİR: PERİNÇEK’İN MESAJI ÇOK ANLAMLI

SILA KEMAHLI / ANKARA

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Togg töreninde yapılan duaya katılmasından rahatsız olan Gazeteci Nevşin Mengü'ye verdiği yanıta Ak Parti’den destek geldi. Ak Parti Erzurum Milletvekili, Grup Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Aydemir, Perinçek’in Atatürk’ün fotoğrafıyla verdiği yanıtın “anlamlı” olduğunu belirtti.

Aydemir Meclis’te düzenlediği basın toplantısında şunları kaydetti: “Bir gazetecinin Togg törenlerinde Doğu Perinçek Beyin görüntüsünü hafife alan hatta onu kınayan bir paylaşımı vardı. Doğu Perinçek de dua ediyor. Ben bugüne kadar ondan din karşıtı hiçbir şey duymadım. Ama İstanbul CHP İl Başkanından çok defa duydum. Orada yapılan duaya eşlik ediyor Perinçek. Onu ‘nerelere savruldu’ diye sözüm ona tenkit ediyor. Sayın Perinçek’in verdiği cevap çok çok anlamlı. Bir fotoğraf sadece. Atatürk’ün dua eden fotoğrafı… Siz buradan fersah fersah uzaksınız anlamında.”

FİLM FESTİVALİNDE YAŞANAN OLAYLAR

Aydemir, Boğaziçi Film Festivalinde sanatçı Burak Haktanır’ın TTB Başkanı Şebnem Fincancı adına “ödül” alınmasına tepki gösterdiğine işaret etti. Olaya ilişkin Aydemir şu değerlendirmede bulundu:

“Festivalde bir uyduruk isim aldığı ödülü TSK’ya iftira atan bir isme ithaf ediyor, salonda alkış oluyor. İnsanın bunları izlerken kanı donuyor. Bir kitapsızı yüceltiyorsunuz. Bir isim çıktı, Haktanır diye bir kardeşimiz. ‘İftira attı TSK’ya’ dedi. Buna bile tahammül edemediler. O demokrasi diye bağıranların demokrasi diye dertleri yok. Fincancı bağırsın TSK’ya iftira atsın umurlarında değil. İfade özgürlüğü diyorlar. Ama Haktanır TSK’ya iftira atıldı deyince adamı teröristlikle suçlamaya götürüyorlar.”

KonularNEVŞİN MENGÜALİ ERBAŞDOĞU PERİNÇEKVATAN PARTİSİTOGGRECEP TAYYİP ERDOĞAN

EtiketlerDOĞU PERİNÇEKRECEP TAYYİP ERDOĞANTOGGGEMLİKNEVŞİN MENGÜ

   

Yorum yapmak için tıklayınız37

Avv01.11.2022 10:20

Ne diyeyim �t ürür kervan yürür

00Yanıtla

SADIK.01.11.2022 10:12

Tüm aklı başın daki- akıl ve bilim yollu insanların bilmesi gereken ilke: Atatürk devrilerini (milli demokratik devrimi) tamamlamak-yapmak için Atatürk gibi yapmak, Marks, Lenin ,Mao. devrimlerini yapmak içinde, Mark sın tarif ettiği, Lenin in, Mao nun yaptığı gibi yapmak, daha doğrudur !Aksini başaran henüz olmamıştır ! Bu günün görevi, emperyalizme karşı tutum almak -aldırmak, güç oluşturmaktır. Aklı erenler, erdiğini düşünenler, başarmak isteyenler, tartın, düşünün akıllı olun ! HOŞ KALIN.

00Yanıtla

Nevşine01.11.2022 09:35

PERİNÇEK vurur geçer. Ömrü savaşımla geçmiş bir lideri midesinin esiri olmuş foncu doncu aç goncalar yıkamazlar.

40Yanıtla

TC01.11.2022 09:25

Alman Devleti'nin Liberal Solumsu, Küstah Memurun'dan ne Atatürkçülük ne Laiklik öğreneceğiz. Maaş karşılığı yaptığı "Yaratıcı Yıkıcılık" ortada. Kendi hiyerarşisi içerisinde bir kıdemi elbet vardır. Türk Milleti Karşısında Hiçbir Değeri Yok.

40Yanıtla

Ahmet goz31.10.2022 22:50

Perinçek harika bir kapak yapmış Tebrikler dünya karşı çıkanlar neden ataturk e dua edilmesini istiyorlar