MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Bitlis'te askeri helikopter düştü! Çok sayıda şehit ve yaralı askerlerimiz var!

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde askeri helikopter düştü. Milli Savunma Bakanlığı ilk açıklamada, 9 personelin şehit olduğunu ve 4 personelin yaralandığını bildirmişti. İlerleyen saatlerde ise yaralı askerlerimizden ikisi daha tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti ve şehitlerimizin sayısı 11'e yükseldi.

BİTLİS'in Tatvan ilçesinin Nemrut Dağı eteklerinde bir helikopterin düştü. Helikopter düştüğü haberi üzerine çok sayıda ambulans, sağlık ve güvenlik ekibi bölgeye sevk edildi. Bu arada Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar kazanın yaşandığı bölgeye hareket etti.

Düşen helikopterin askeri bir helikopter olduğu ifade edilirken, Milli Savunma Bakanlığı 11 personelin şehit olduğunu, 2 personelin yaralandığını bildirdi.

ŞEHİT DÜŞEN ASKERLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Korgeneral Osman Erbaş şehit oldu
MSB açıklamasında, helikopterin kaza kırıma uğradığı ve 11 askerin şehit olduğu, 2 askerin ise yaralandığı duyuruldu. Helikopterde şehit olan 11 asker arasında 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da bulunduğu açıklandı.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 11’inin şehit olduğu, 2 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

"Milletimizin başı sağ olsun"
Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz."

Bakanlar Soylu ve Akar olay yerine gitti
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit Dündar ile helikopter kazasının yaşandığı bölgeye hareket etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da Tatvan'a gittiği bildirildi.

 

https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/03/04/bitlis_4732.jpg https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/03/04/bitlis_4732.jpg

https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/03/04/bitlis_3394.jpg https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/03/04/bitlis_3394.jpg