METİN UYSAL:TURUNCU DEVRİMİN KABA AYAK SESLERİ

Bu yazının muhatabı kendini sol, sosyalist, Kemalist gören insanlarımızdır.

Son birkaç aydır özellikle CHP yanlısı medya dozunu artırarak kışkırtıcı yayınlar yapıp kitlesini bir turuncu devrime hazırlamakta olduğu görülüyor. Ömrü boyunca birçok darbe görmüş “damdan düşmüş biri”olarak ve tüm iyi niyetimle bu uyarıyı yapmak ihtiyacı duydum.

Bazı tesbitler yapıp devam edelim;

1-)Türkiye dünya siyasi arenasında kendi müttefiklerince çok yönlü siyasi ve ekonomik baskılarla karşı karşıyadır. Herkes durumu az çok biliyor (S-400 ve F-35 krizi; Doğu Akdeniz buhranı; Ermenistan-Azebaycan savaşı vs.) bu stresin uzun süreli kalması mümkün değildir “ip mutlak kopacak”

2-)Türkiye,iç siyaseti de gereğinden fazla gergindir. Bir senedir yaşanan pandemi süreci insanlarımızı olumsuz yönde etkilemiş özellikle esnaf kesimi dayanılmaz sıkıntı içindedir.

3-)Uzun süredir devam eden”PKK”mücadele bitirilemediği için, ülke için zor durumda maraza çıkarmaya yetkin güç olarak bulunmakta işin daha vahimi bu güç ABD nin gönüllü ordusu durumundadır.

4-)FETÖ örgütü biraz yanlış teşhisle dini bir grup olarak değerlendirilmiş aslında bu oluşumun doğrudan ABD projesi ve aracı olduğu çoğu zaman göz ardı edilmektedir. İşin daha da vahimi iktidar partisi ile büyük küçük tüm partilerde ve önemli kurumlarda varlığı devam etmektedir.

5-)Ana muhalefet partisi Türkiye’nin tüm olumsuzlukların kaynağı olarak doğrudan Devlet Başkanı alarak göstermekte ve birleşilebilecek tüm güçlerle ittifak çabasını sürdürmekte olup bu ittifak sadece yurt içini kapsamamaktadır. Sadece tek örnek verip değerlendirmeyi size bırakacağım. 6 Mayıs vesilesi ile bu parti yayın organları garip bir güzelleme peşindedir. Deniz lerin idam edilmesinde payı olan bu parti geçmişte nasıl tabanını “bunlar anarşist” diyerek ikna etti ise şimdi tam tersten aynı “naneyi bize yutturma” peşindedir. Bu nasıl ahlaksızlıktır ki onları idam edenler bugün ölüsünü bize “istikamet vermekte “kullanabiliyorlar.

6-)Kullanılan dil, yapılan yerli yabancı ittifaklar açıkça bir Amerikancı “Turuncu devrimin” işaretleridir.

Yazıyı uzatmadan sonuca gelelim. Geçmişte pek çok hata oldu. Bedel ödedik. Ancak bu süreçte yapılacak olan artık hata değildir. Bunca ders çıkarılacak badireden sonra birileri bize göz kırpıyorsa bizi beğendiğinden değil yapacakları “Nalet İhanete “ortak etmek istediklerindendir.

ORTAK DÜŞMAN HEP BİLDİĞİMİZ ABD DİR VE ONUN İŞBİRLİKÇİLERİDİR.