KAAN ARSLANOĞLU: ONUN İŞİ SAHTE RAPOR, SAHTE BEYAN

KAAN ARSLANOĞLU: ONUN İŞİ SAHTE RAPOR, SAHTE BEYAN

ONUN İŞİ SAHTE RAPOR, SAHTE BEYAN… Şebnem Korur Fincancı… Okul yıllarından beri arkadaşım. Daha doğrusu eski arkadaşım. Kişileri görmeden rapor yazmayı, misyonu gereği sürekli yalan beyanda bulunmayı alışkanlık haline getirmiş. Aslında işini yapıyor, görevi bu.

Kişileri görmeden, muayene etmeden kimyasal silah saldırısı suçlamasında bulunuyor. Daha önce Uğur Mumcu ve katledilen öteki aydınların davasında yine sanıkları görmeden işkence raporu vermiş, suçluların itirafçı olmasını engellemişti. Ceyhan Mumcu açık açık anlatıyor. Bunlar biliniyor ama birçokları ABD’den, AB’den esen güçlü rüzgardan ötürü Fincancı’yı kahraman gösteriyor.

Ergenekon davasına da hiç ilgisi olmadığı halde şikayetçi, müdahil olarak katılmıştı. Sanıkların kendisini tehdit ettiği yönünde uydurma beyanlarda bulunmuş, muhbirlik yapmıştı.

Tüm bunlar vatandaşlık suçu, insanlık suçu. Ama TTB başkanı olarak en çok üstünde durulması gereken şey deontolojik suç. Sen nasıl muayene etmediğin kişiler hakkında rapor verir, tıbbi beyanda bulunursun! Bu suç için insanlar kime şikayet etsin? Tabipler Birliği’ne mi?

Bir 3 kişi ve şunu diyen bir yazı 'GÜN ORTASI AYCEAUU/UGUBE CEYHAN MUMCU UĞUR MUMCU'NUN AĞABEYİ Uğur Mumcu'nun ağabeyi Avukat Ceyhan Mumcu: "FİNCANCI, UĞUR MUMCU DAVASINDA DELİL KARARTTI"' görseli olabilir