KAAN ARSLANOĞLU YAZDI:BEN ODUNUM ARKADAŞLARIM BALTA

Tamam, ben odunum… Ama arkadaşlarım da pek balta… Bu devirde ve bu ülkede en zor şey, birlikte ve örgütlü hareket etmek. Yazarlığa başladığımdan beri yakın bulduğum insanlarla, özellikle benzer savlardaki yazarlarla birlikte iş yapmaya gayret ettim. Sürekli başarısızlığa uğradım. Elbette bunda kırıp döken odun karakterimin de rolü büyük. Alın işte bu yazı da onun örneği. Fakat baltaların hiç mi kabahati yok!

90’lı yıllardan beri gayet başarılı çalışan dev bir medya şebekesi… Bu büyük taarruza karşı birlikte hareket etmedikçe ne başarılabilir? 172 koldan hâlâ her gün beyin yıkıyorlar. Solu PKK kulu, Atatürkçüleri silme Amerikan uşağı haline getirdiler. CHP HDP’ye kaçtı… Zombileştirdiler tüm kuşakları. Gerçi o kuşaklar da haza… Karaktersiz… On milyonlarca şavşağa karakter nakli mi yapacağız? Şu kaçı kırık internet olanaklarımızla!

Yapılabileceklerin çok fazlasını deniyoruz, tek eksiğimiz dayanışma bilinci. Bilhassa elinden yazı çıkabilen arkadaşlarımızın her biri bağımsız duruş üstadı. Birlikte görünmemek için en olmayacak bahaneler yaratmakta ne kadar mahirler. (Çok az istisna dışında) Sıra halinde yürümemek, öne çıkmak ya da çok arkada kalmak, sağa veya sola sapmak, kendilerince daha güçlü görünen odaklara kapılanmak için adeta fırsat kolladılar her biri. Belki de bana ifrit oluyorlar ya da bir şeylerden korkuyorlar.

Her neyse! Liberallerdeki dayanışmanın onda biri yok bizim cenahta. Okuru, yazarı bu böyle... Sahte muhalefet tarafında bulunmak hem maddeten hem manen çok kazançlı. Üstelik zamanın ruhu tam onların ruhu. Hem iktidarın nimetlerinden yararlanmak hem de hiçbir şeye karşı sorumluluk hissetmeyip her bir şeyi eleştirebilmek bırakılamayacak bir şey olmalı. Gerçi bizim taraftakiler ufak tefek kazançlar için bile örgütlü hareket etmiyorlar. Ya çok tokgözlüler ya da bizden görünmenin götüreceği getireceğinden çok daha fazla. İyi tarafından bakarak bu baltalığın tokgözlülükten kaynaklandığını düşünelim. Öyle ya, başka türlü onlar da sürüye katışırdı. Gerçi birçoğu katıştı…

Evet, öyle ya da böyle ben de bundan sonra ben de “sal bırak rahvan gitsin” diyorum. Siz bağımsız mısınız? ( Belki bu arkadaşların yaptığı doğru, cidden) Peki, oyleyse ben taha bağumsuzum… 2021 hepimiz için daha ve çok daha özgür bir yıl olsun. Rahat bir yıl olsun… Zaten problem yıllarda değil, insanda. Sağlık ve esenlikler dilerim tüm okurlara… Saygılar sunarım...