ERDOĞAN’DAN BIDEN’A STEM

ERDOĞAN’DAN BIDEN’A STEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "24 Nisan, maalesef çok olumsuz bir süreç oldu. Bu yaklaşım bizleri ciddi manada üzmüştür. Bunu gündeme getirmeden geçmeyi doğru bulmamız mümkün değil" dedi.

Erdoğan, NATO zirvesine Katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı yapması düzenledi.

"BU YAKLAŞIM BİZLERİ CİDDİ MANADA ÜZMÜŞTÜR"

ABD Başkanı Biden ile görüşecek olmasının sorulması üzerine Erdoğan, "Görüşme alanımız çok geniş" dedi. "Birçok dedikodular vesaire içeride dışarıda oldu, bunları geride bırakıp, neler yapabiliriz, neler yapacağız bunları konuşmamız lazım" diyen Erdoğan, "24 Nisan, maalesef çok olumsuz bir süreç oldu. Bu yaklaşım bizleri ciddi manada üzmüştür. Bunu gündeme getirmeden geçmeyi doğru bulmamız mümkün değil" diye konuştu. Erdoğan, Savunma sanayisine yönelik birçok masa üstünde kalan konular var. Bunların da en önemlisi F-35 konusudur. Bu konuda Türkiye maalesef ahdini yerine getirdiği halde ahdini yerine getirmeyen, sözleşmeye uymayan bir Amerika vardır" dedi. 

Erdoğan, "Bizim bütün derdimiz, beklentimiz NATO'nun birlik ve beraberliğine, dayanışmasına güç katacak amasız fakatsız bir yaklaşımı Amerika'dan görmektir" ifadesini kullandı.