ERCAN AYDIN DOLAPÇI SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI:O DA TARİKAT ÜYESİYDİ...

ERCAN AYDIN DOLAPÇI SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI:O DA TARİKAT ÜYESİYDİ...

Atatürk orduyu ona emanet etmişti. O da tarikat üyesiydi.

Mareşal Fevzi Çakmak 10 Nisan 1950 tarihinde vefat etti. 1921-1944 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı yaptı. Dört bir diyarda savaştı. Kardeşi Çanakkale'de Atatürk'ün yanında şehit oldu. Atatürk'ün en güvendiği askerdi. Çok iyi kurmaydı... Dindar, muhafazakârdı... O da tarikat üyesiydi. Kendi isteğiyle Eyüp Sultan Mezarlığı'nda Küçük Hüseyin Efendi dergahı türbesine defnedildi ve ailesinin isteğiyle Ankara'daki Devlet Mezarlığı'na nakledilmedi.

İnsanların inançlarına saygılı olun. Biz Atatürk'ten öyle öğrendik. Önce insan sonra siyaset. FETÖ'den bahsetmiyoruz. Vatana ihanet edeni affetmeyiz. Ama dindar olsun, solcu olsun fark etmez. Önemli olan adam olsun, vatansever olsun ... Bizim için ölçü odur. Bunları tarikatları övmek için de yazmıyorum. Bir terbiyeden, kültürden, duruştan bahsediyorum...

Biz insan kazanmaya çalışıyoruz. Çünkü ABD tankları burnumuzun dibinde. Kaygımız vatan ve insanımız. En dindar insanlarla bile cephede düşmana karşı savaşırım. Hiç gocunmam. Gurur duyarım. Çünkü bizim siyasetimiz büyük. Küçük kafalar onu anlayamaz.

Son söz Atatürk'ün: "Biz bu vatanı kurtarmak için dağdaki eşkıyadan bile medet umduk..."