ATHENA OIKONOMOU : YUNANİSTAN'DA ÖĞRENCİLER EYLEME DEVAM DEDİ

ATHENA OIKONOMOU : YUNANİSTAN'DA ÖĞRENCİLER EYLEME DEVAM DEDİ

                                                EYLEME DEVAM

Atina, Selanik ve diğer şehirler, binlerce eylemcinin sesiyle sallandı! Eyleme katılan öğrenci, öğretmen, veliler ve çalışanlar 100 kişiden fazla toplanma yasağını deldi. Kalabalık mitinglerle hükümetin planı bozuldu!
Mesaj açıktı!
Ülke çapında uygulamalar, gelecekten endişe ve hayal kırıklığı, ülkedeki üniversitelerin onlarca öğrenci derneğini ve binlerce öğrenciyi harekete geçirdi. Öğrenci temsisilcileri, ''Hükümet, öğrencilerin adil taleplerini yerine getirmek için çaba göstermeli. Onları, suçlu ya da koronavirüsün sorumlusu olarak suçlamamalı! Parayı üniversite polisi oluşturmak için değil, halk sağlığını koruma tedbirleri kapsamında, okulların yeniden açılması ve öğrenci sağlığını koruma amacıyla kullanmalı. Onlarca Öğrenci Derneğinin ve binlerce öğrencinin adil talepleri önem veriyorlarsa; Kerameos - Chrysochoidis tasarısı hemen geri çekilmeli.'' dedi.
Hükümetin uygulamaları ve yeni tasarıları, öğrenci derneklerinin pek çok ilde büyük mitingler düzenlemesine neden olduğunu açıklayan öğrenci temsilcileri, ''Atina Üniversitesi Fizik Bölümü'ndeki eylemler, Bir yıl sonra ilk konferansını amfitiyatroda açan Felsefe Okulu'ndaki eylemler, Milli Teknik Üniversitesi'nin dışlanması, Aristoteles Üniversitesi'nin işgali, ülke genelinde okulların 1 yıldır kapalı olması mücadelemize nefes kattı! Şimdi daha fazla öğrenci ve eğitim emekçisinin katılımıyla, AB ve hükümet politikasına karşı mücadeleye katılma zamanı!'' dediler.
''Her öğrenci mücadelenin organizasyonu için çalışmalı, kulübünün etkinliklerine aktif olarak katılmalıdır! Mücadelemiz adildir, geri adım atmayız!'' diyerek çağrıda bulundular.
Mitingler sonrası toplanan koordinasyon toplantısından çıkan kararlar; 
Diğer öğrenci dernekleri ve öğretmen sendikalarıyla birlikte eylemleri sürdürme
1 Şubat 2021 Aristotoles Üniversitesi öğretmen sendikasını ziyaret
2-3 Şubat 2021 Şehir merkezlerinde eylemler
4 Şubat 2021 saat 12.00'de Venizelos Heykeli önünde toplanma
                                                                                Athena Oikonomou