Milli Demokratik Devrim Hareketi’nden Ankara’da atılım buluşması

Milli Demokratik Devrim (MDD) Hareketi Ankara’da atılım kahvaltısı düzenledi. Geniş bir katılımla yapılan kahvaltılı buluşmada konuşan MDD Hareketi Başkanı Mehmet Bedri Gültekin, inisiyatifin emperyalist ülkelerde olduğu sürecin geride kaldığını söyleyerek, Asya çağında Türkiye’nin öncü rol üstleneceğini belirtti.

Milli Demokratik Devrim (MDD) Hareketi üyeleri ve dostları Ankara’da bir araya geldi. Coşkulu bir kalabalığın katıldığı kahvaltılı buluşmada, MDD Hareketi’nin önümüzdeki dönem izleyeceği politikalar konuşuldu. MDD Hareketi Başkanı Mehmet Bedri Gültekin buluşmada yaptığı konuşmada, Aralık ayında partileşeceklerini ve Türkiye’nin sorunlarına çözüm ve iktidar için tüm anti emperyalist kesimlerle bir araya geleceklerini belirtti.

MDD Hareketi’nin Ankara kahvaltısına, 22. Dönem TBMM Başkan Vekili Yılmaz Ateş, DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Güztoklusu, Prof. Dr. Gülümser Heper, Prof. Dr. Ahmet Saltık, Yozgat Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı Meryem Kırkayak, Tümbirlik-İş Sendikası Genel Sekreteri Semra Kaçmaz, gazeteci-yazar Hikmet Çiçek, TRT program yapımcısı Nevzat Üçyıldız, Başkent Haber İmtiyaz Sahibi Nuri Şahin de katılarak destek verdiler.

 

TÜRKİYE’NİN BİR ÇIKIŞ YOLUNA İHTİYACI VAR

DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Güztoklusu yaptığı konuşmada, ulusal güçlerin birliğine vurgu yaparak, MDD Hareketine başarılar diledi.

TBMM 22. Dönem Başkan Vekili Yılmaz Ateş de söz alarak, yapılan ve gündeme gelen ittifakların Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretemediğini belirtti. Ateş, Türkiye’nin Ege’den Suriye’nin kuzeyine kadar ciddi tehditlerle karşı karşıya olduğunu söyleyerek bu tehditlere karşı ulusal güçlerin birlik olmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Türkiye’nin önüne bir çıkış yolu konulması gerektiğini söyleyen Yılmaz Ateş, Milli Demokratik Devrim Hareketinin çıkış yolu oluşturulmasına önemli katkılar sunacağını belirterek başarılar diledi.

 

‘ABD EMPERYALİZMİNİN HÜKMÜ SONA ERMİŞTİR’

Davetlilerin konuşmalarından sonra sözü MDD Hareketi Başkanı Mehmet Bedri Gültekin aldı. Gültekin, ekonomik ve siyasi olarak iktidar ve sözde muhalefetin bir çözüm olamayacağını vurguladı. Gültekin şunları söyledi; “Emperyalizmin sözünün geçtiği dönem bitmiştir. ABD’nin Afganistan’daki yenilgisiyle birlikte dünyada artık ABD’nin ve emperyalizmin hükmü sona ermiştir. Asya dönemine geçilmiştir. Bugünkü iktidar, hiçbir şeye çözüm üretememekte tam tersi Türkiye’nin laik yapısını ayaklar altına alan bir zatın arkasında durarak gerçek tavrını ortaya koymaktadır. Sözde muhalefet de ekonomik ve siyasal anlamda halka bir seçenek olmamaktadır.”

Gültekin, MDD Hareketi’nin Aralık ayında partileşerek tüm Kemalist ve sosyalist kesimlerle Türkiye çözümü temelinde güçbirliği yapmak için çaba harcayacağını vurguladı.